kompetencje miękkie wikipedia

kompetencje miękkie wikipedia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

??????????????????Sporo się ostatnio słyszy o zakażeniach bakterią E.coli, większość z nas nie wie jednak, czym jest ta bakteria, jak objawia się jej zakażenie i w jaki sposób go uniknąć.

Czym jest ta bakteria?

Escherichia coli (czyli pałeczka okrężnicy) jest bardzo popularną bakterią. Występuje w jelicie grubym człowieka i innych zwierząt stałocieplnych, gdzie spełnia ważną rolę – pomaga w rozkładzie pokarmu i wytwarzaniu witamin z grupy B i E. To, czy bakteria nadwyręży nasze zdrowie, zależy od jej szczepu.

Jakie są objawy zakażenia?

Bakterie są szczególnie niebezpieczne dla  dzieci, osób starszych i osób z obniżoną odpornością. Zazwyczaj zakażenie E.coli wywołuje jedynie biegunkę i wymioty, jednak jeśli bakterii jest bardzo dużo lub jeśli dostaną się w niektóre obszary organizmu, może się to skończyć znacznie poważniej.
Jak zostało wspomniane – E.coli jest bardzo niebezpieczne w  przypadku dzieci. To właśnie u nich notuje się najwięcej przypadków zachorowań na zapalenie opon mózgowych, zapalenie otrzewnej lub sepsę. Na szczęście są to nieczęste przypadki.

_______________________
więcej na: http://www.zagrywajmy.pl/

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top