Cel: Uczyć ludzi dostrzegania osobowości

Cel: Uczyć ludzi dostrzegania osobowości
1 vote, 5.00 avg. rating (85% score)

Myślę, że na kursach przedmałżeńskich, i nie tylko tam, powinno się uczyć ludzi dostrzegania osobowości, a nie mówić o grzechach małżeństwa. Osobowość kobiety jest bardzo ciekawa i odmienna od osobowości mężczyzny. Dlatego ważne jest poznanie osobowości przyszłej żony, a nie tylko jej kształtów. Myślę, że osobowość kobiety jest o wiele ciekawsza od jej ciała. Dlatego trzeba ludzi tak wychowywać, żeby szukali poznania osobowości. Na przykład moja matka była piękną kobietą i miała bardzo tajemniczą osobowość – przynajmniej dla mnie, może dla moich sióstr już nie. Nie mogę powiedzieć, że znałem mamę. Tajemnica osobowości kobiety jest bliska tajemnicy życia, ponieważ kobieta jest nosicielka życia potencjalnie i aktualnie, i tylko część tej tajemnicy jest czytelna.

Pani przedszkolanka pomaga dziecku założyć wysokie, zimowe butki. Szarpie się, męczy, ciągnie… No, weszły! Spocona siedzi na podłodze, dziecko mówi:
– Ale mam buciki odwrotnie…
Pani patrzy, faktycznie! No to je ściąga, morduje się, sapie…Uuuf, zeszły! Wciąga je znowu, sapie, ciągnie, ale nie chcą wejść….. Uuuf, weszły!
Pani siedzi, dyszy a dziecko mówi:
– Ale to nie moje buciki….
Pani niebezpiecznie zwężyły się oczy. Odczekała i znowu szarpie się z butami… Zeszły!
Na to dziecko :
-…bo to są buciki mojego brata, ale mama kazała mi je nosić.
Pani zacisnęła ręce mocno na szafce, odczekała, aż przestaną jej się trząść, i znowu pomaga dziecku wciągnąć buty. Wciąga, wciąga….. weszły!.
– No dobrze – mówi wykończona pani – a gdzie masz rękawiczki?
– W bucikach.

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top