≡ Menu
malzenstwojestdobre.pl
rozwiązywanie problemów

Konflikt interesów i celów, kryzys, czy konfrontacja  stale występują w naszym życiu. Pytanie tylko, co z nimi robimy, jeśli dotyczą relacji ważnych i mających wpływ na nasze życie? Zamiatamy pod dywan, przybieramy maski, walczymy, czy podejmujemy wysiłek, by wypracować wspólne cele i zbliżyć się do siebie. Świadome rozwiązanie konfliktu i przezwyciężenie kryzysu zbliża i cementuje relację.

Para planująca ślub. Zachwyceni sobą. Nigdy dotąd się nie pokłócili. Postanowili dążyć do tego, by w ich związku nie dochodziło do konfliktów. Inna para z kilkuletnim stażem małżeńskim. Również stara się nie kłócić, nie poruszać tematów drażliwych, żyć w zgodzie. W trakcie warsztatów dla małżeństw po raz pierwszy dotykają tematów nieporuszanych w rozmowach wcześniej. Poznają się. Ich dotychczasowe wspólne rozmowy – stwierdzają – bardziej przypominały negocjacje niż dialog.
Jeśli świat przyrody jest zmienny i dziki, a po dniach ciepła przychodzi burza i deszcz, to i my, ludzie, będący częścią przyrody podlegamy tym samym prawom. Tej samej zmienności, w której po okresie spokoju przychodzi okres burz. Sytuacje konfliktowe towarzyszą całemu naszemu życiu, niekiedy sami je prowokujemy, czasem jesteśmy ich biernymi, mimowolnymi uczestnikami. Żyjąc w małżeństwie nie zaprzeczymy swojej własnej naturze, odmiennym temperamentom, ciągłej zmienności nastrojów, stając się wygładzonym emocjonalnie, jak tafla zimnego lodu. Konflikty są nieuniknione. Kwestią zasadniczą jest jednak nie fakt występowania ich w naszym związku, a to, CO ZROBIMY, by sytuacje konfliktowe w efekcie końcowym nas do siebie ZBLIŻYŁY?

ZESPÓŁ www.malzenstwojestdobre.pl