Dieta wysokobiałkowa

Dieta wysokobiałkowa
1 vote, 3.00 avg. rating (65% score)

female doctor in front of medical groupDieta wysokobiałkowa w odróżnieniu od diety proteinowej dra Dukana jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Opracowana została przez dietetyka profesora Charlsa Clarka i jego żonę Maureen. Dieta ta składa się z dwóch etapów: w pierwszym pozbywamy się nadmiaru kilogramów, a w drugim utrzymujemy zdobyty rezultat.
W pierwszym etapie można jeść bez ograniczeń produkty białkowe a ograniczyć należy produkty węglowodanowe do około 60 gramów dziennie (w diecie Dukana węglowodany w pierwszej fazie były zabronione), nie trzeba także tak drastycznie ograniczać tłuszczy (można jeść masło, używać oliwy, spożywać sery i śmietanę. Nie są także zabronione warzywa (oprócz tych, które zawierają skrobię).Dziennie można także zjeść na przykład około 10 orzechów włoskich.
Zabronione są wszystkie węglowodany oczyszczone i cukry takie jak biała mąka, makarony, ryż, słodkie pieczywo i słodycze; tak naprawdę organizm nie potrzebuje tych produktów, aby prawidłowo funkcjonować.
Dieta przeznaczona jest dla ludzi, którzy lubią dobrze i smacznie zjeść i nie mają żadnych kłopotów zdrowotnych. Pozwala schudnąć około 5 kilogramów w ciągu miesiąca.

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top