wielicka 73

wielicka 73
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAChociaż zaraz po urodzeniu bierzemy pierwszy oddech i powtarzamy tę czynność aż do końca życia, nie zawsze UMIEMY dobrze oddychać… dziwne, ale niektórzy lekarze i terapeuci tak właśnie twierdzą…, jeśli mamy nawracające bóle głowy, jesteśmy wiecznie zmęczeni i rozdrażnieni przyczyna nie zawsze musi tkwić w jakiejś chorobie – bardzo prawdopodobne jest, że właśnie źle oddychamy!

Przy oddychaniu oprócz tego, że porusza się górna część klatki piersiowej powinna ruszać się także przepona leżąca niżej – w innym przypadku oddychamy stanowczo za płytko!

W trakcie każdego oddechy powinniśmy wprowadzić do naszego organizmu około 3-4 litry niezbędnego do życia powietrza…tak duża (zdawałoby się) ilości powietrza konieczna jest, aby nasz organizm otrzymał odpowiednią ilość życiodajnego tlenu. Dzięki odpowiedniej ilości tlenu w naszych komórkach następuje spalanie dostarczonych wraz z pożywieniem substancji odżywczych i wytwarzana jest potrzebna do życia energia; prawidłowo dotleniony organizm potrafi dobrze oczyścić się z pozostałych po przemianie materii toksyn i dłużej zachowuje zdrowie i sprawność. Dlatego naprawdę warto nauczyć się „poprawnego” oddychanie. Można przejrzeć sobie różne techniki dobrego oddychania i wybrać najlepszą dla siebie…

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top