Implanty zębów

Implanty zębów
1 vote, 5.00 avg. rating (85% score)

Implanty zebow (4)Najlepszym, chociaż nadal najdroższym, rozwiązaniem dla osób mających braki w uzębieniu, są obecnie implanty zębów.
Czym jest implant? To nic innego jak rodzaj tytanowej śruby, która chirurgicznie zostaje umieszczona w kości szczęki. Implant nie zastępuje całego zęba, lecz zaledwie jego korzeń. dopiero na nim osadzona zostaje korona ceramiczna lub wykonana z porcelany. Kolorystycznie zostaje ona dobrana tak, aby sztuczny ząb nie odróżniał się od reszty uzębienia.
Implanty zębów są o wiele trwalszym i wygodniejszym rozwiązaniem niż protezy zębowe, nawet te najbardziej nowoczesne. Zastępują one bowiem naturalne zęby zarówno pod względem komfortu gryzienie i przeżuwania, jak i pielęgnacji. No i, rzecz najważniejsza, są one o wiele bardziej estetyczną formą uzupełnienia braków w uzębieniu.
Decydując się na implanty zębów musimy najpierw skonsultować się ze stomatologiem w celu oceny ogólnego stanu zdrowia, stanu  jamy ustnej, ewentualnie przebytych chorób, przyjmowanych leków, itp. Dopiero wtedy lekarz podejmie decyzję o możliwości wszczepienia pacjentowi implantu.

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top