Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bezpieczeństwo i zdrowie to dwie rzeczy o który powinniśmy dbać. Często jednak zdrowie jest lekceważone i udajemy się do lekarza dopiero w chwili, kiedy okazuje się, że jest już za późno. Przed wieloma chorobami można bronić się bardzo łatwo i prosto im zapobiegać. A jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego tak ważne jest regularne robienie badań. Niektóre badania, jak np. badania krwi musimy wykonać w gabinecie lekarskim i wymagają one czasu. Są też takie, które możemy zrobić sami w domu – od nich przede wszystkim powinniśmy zacząć.
Nadciśnienie i hipotonia

Wielkim problemem społeczeństwa jest zbyt niskie lub wysokie ciśnienie, na które cierpi coraz więcej osób. Problemy te są bardzo niebezpieczne i prowadzą do naprawdę wielu powikłań. Jest to choroba lekceważona przez wiele osób – na ich nieszczęście, ponieważ nadciśnienie i niedociśnienie odbija się na naszym zdrowiu w postaci chorób serca i innych powikłań. Prawidłowy pomiar ciśnienie tętniczego powinien być wykonany na siedząco, podczas badania nie powinno się rozmawiać i spokojnie oddychać, nie wykonuje się gwałtownych ruchów. Tylko dzięki spokojowi wynik badania będzie optymalny i oddający rzeczywistość.
Prawidłowe ciśnienie

Prawidłowa wartość dla ciśnienia tętniczego powinna wynosić około 125 mmHg na 80 mmHg, dopuszczalne są oczywiście pewne wahania. Warto też pamiętać, że każdy ludzki organizm działa w inny sposób i nawet jeśli nie wchodzi w „normę” co do parametrów, to nie oznacza to choroby! Doskonałym przykładem są np. osoby, których temperatura ciała zawsze wynosi mniej niż 36,6 stopni, a mimo to nie wykazują objawów osłabienia ani w niczym to im nie przeszkadza. Dlatego hipotonia u jednej osoby, nie musi oznaczać, że mając takie samo ciśnienie jak ona będziemy czuć się źle lub będziemy osłabieni. Wszystko jest sprawą bardzo indywidualną. Wysokie ciśnienie zaczyna się od graniczy 140 mmHg na 90 mmHg, co znowu jest granicą umowną i nie u wszystkich oznacza takie ciśnienie chorobę! Nie ma więc powodów do paniki, jednakże jeżeli podejrzewamy u siebie hipotonię lub nadciśnienie tętnicze lepiej udać się na konsultację do lekarza, który z pewnością rozwieje wszystkie nasze wątpliwości. Pomoże on nam też wybrać metodę leczenia – naturalnymi sposobami lub farmakologiczną zależnie od wysokości ciśnienia i innych czynników.

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top