Objawy zapalenia pęcherza

Objawy zapalenia pęcherza
1 vote, 2.00 avg. rating (55% score)

DSC_0021.JPGZapalenie pęcherza moczowego występuje cztery razy częściej u kobiet niż u mężczyzn z powodu budowy anatomicznej. Kobiety mają znacznie krótszą cewkę moczową, więc droga dla bakterii jest dużo krótsza i łatwiejsza.
Głównymi objawami tej dolegliwości są bóle brzucha, pieczenie w czasie oddawania moczu, częste wizyty w toalecie, bóle pleców w okolicy lędźwiowej a czasami gorączka i obecność krwi w moczu. Głównymi powodami występowania zapalenia pęcherza jest przechłodzenie i wyziębienie organizmu, stosowanie mechanicznych środków antykoncepcyjnych typu krążki domaciczne czy spirali, które mogą wywoływać lekki stan zapalny zwiększający prawdopodobieństwo infekcji dróg moczowych.
Gdy już pojawią się pierwsze objawy wymienione wyżej można spróbować walczyć z infekcją bez konieczności zażywania od razu antybiotyku. Przede wszystkim warto dużo pić (nawet, co pół godziny szklankę napoju, który przyspiesza wypłukiwanie bakterii z dróg moczowych, poza tym dobrze jest się rozgrzać, ograniczyć stosunki seksualne i koniecznie wykorzystać leczniczą moc ziół takich jak: brzoza, żurawina, pokrzywa czy rumianek. Jeśli jednak dolegliwości nie przejdą w ciągu dwóch dni koniecznie należy zasięgnąć rady lekarza…

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top