Odszkodowanie zdrowotne

Odszkodowanie zdrowotne
1 vote, 2.00 avg. rating (55% score)

Odszkodowanie zdrowotne (4)Zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto o nie dbać. I chociaż niejednokrotnie chuchamy i dmuchamy na siebie i najbliższych, choroba może nas nie ominąć. Dlatego warto ubezpieczyć siebie i swoich najbliższych na życie i zdrowie.
Naszemu zdrowiu zagrażają nie tylko choroby. Jak wiadomo ciągle zwiększa się ilość pojazdów na drogach, a w związku z tym panuje coraz większy ruch. Jego natężenie zwiększa się nie tylko w czasie wyjazdów świątecznych i urlopowych, ale także w różnych porach dnia. Wtedy łatwo o wypadek tzw. komunikacyjny czyli taki, w którym oprócz uszkodzeń pojazdów równie często dochodzi do uszkodzeń ciała osób, które w nim uczestniczyły.
I tu, na szczęście dla nas, ulegając wypadkowi lub chorobie możemy liczyć na pokrycie kosztów naszego leczenia, otrzymanie świadczenia pieniężnego lub rekompensatę finansową czyli inaczej mówiąc na odszkodowanie zdrowotne. Oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy ubezpieczeni.
W razie wypadku komunikacyjnego możemy ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie z ubezpieczenia sprawcy, wcześniej jednak trzeba zgłosić szkodę ubezpieczycielowi.

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top