Strach ma wielkie oczy

Strach ma wielkie oczy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

To jedno z miejsc, gdzie trudno zaciągnąć nawet największego śmiałka. Jeżeli zaniedbujemy zęby, wizyta tam może być prawdziwą gehenną. Mowa oczywiście o stomatologu.

Każdy marzy o hollywoodzkim uśmiechu, jednak, aby go uzyskać trzeba włożyć w to trochę pracy, a zacząć należy oczywiście od regularnego szczotkowania zębów.

Do wyboru mamy cały wachlarz możliwości jakie możemy zastosować w leczeniu zębów. Do najpowszechniejszych należą leczenie kanałowe, dorabianie koronek, wybielanie zębów, coś co jest niewątpliwie najmniej przyjemną rzeczą – borowanie, plombowanie. Jednak obecnie powstały nowe zabiegi dentystyczne, które niwelują ból niemal, jak całkowicie do zera, co jest najważniejsze dla pacjentów, ale są także szybkie i bardzo dokładne, dużo dokładniejsze niż były metody stosowane dziesięć lat temu. Do takich metod należą między innymi znieczulenie miejscowe, przy którym ból pojawia się jedynie w trakcie wbijania cieniutkiej igiełki w dziąsło i trwa dosłownie parę sekund, dla małych dzieci powstała ozonoterapia, która pozwala bezboleśnie usunąć ubytek we wczesnym stadium, obecnie dostępne jest także bezbolesne leczenie zębów laserem, który wykonuje się pełny zakres usług i tak na przykład teraz bezboleśnie wyleczymy próchnicę u dzieci, dorabianie licówek, ruchomych protez, ekstrakcja zębów, aparaty stałe.

Stomatologa nie należy się bać! Dzisiejsze gabinety stomatologiczne wyposażone są w sprzęty, których nie było tam jeszcze dwa lata temu, a wszystko po to, aby pacjentowi zapewnić jak najlepsze leczenie, opiekę oraz zabiegi. Jeżeli będziemy dbać o zęby i pojawiać się w gabinecie stomatologicznym regularnie leczenie zębów nie będzie udręką, a ani nie będzie kojarzyło się jedynie z bólem.

Dlatego dbajmy o zęby, aby zaoszczędzić sobie bólu, stomatologom pracy i korzystajmy z najnowocześniejszych wynalazków jakie daje nam dziedzina nauki i techniki, aby już nigdy nie mieć myśli dotyczących ucieczki z fotela dentystycznego lub nie pojawiać się w promieni stu metrów od gabinetu dentystycznego.

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top