Ziołowa apteczka

Ziołowa apteczka
1 vote, 3.00 avg. rating (65% score)

medycyna (26)Wiele osób zapomniało o mocy, jaką posiadają w sobie rośliny. Często rosną gdzieś obok domu, mijamy je w drodze do pracy, ale nie zdajemy sobie sprawy z ich właściwości. Warto jednak zapoznać się z kilkoma podstawowymi specyfikami i mieć je zawsze pod ręką.

Chyba najbardziej popularnych i dostępnym w każdym sklepie zielem jest mięta. Stosowana jest głównie w niedyspozycjach układu pokarmowego – łagodzi podrażnioną śluzówkę i wspomaga trawienie. Kolejnym łatwo dostępnym w postaci herbatki specyfikiem jest rumianek, który działa kojąco. Każdy, kto opiekował się kiedykolwiek małym dzieckiem zna też doskonale herbatkę z kopru – wspomaga jelita w walce z wzdęciami. Dla tych, którzy mają problemy z zaśnięciem lub z pobudzeniem nerwowym poleca się pić napary z melisy – działa delikatnie uspokajająco, jednocześnie nie otumaniając. Osobom z skłonnościami do zakażeń układu moczowego poleca się natomiast napary z kwiatu lipy i żurawiny.

Ziołowa apteczka w ciężkich przypadkach nie zastąpi wizyty u lekarza, jednak jest pomocna dla osób, które chcą dbać o zdrowie na co dzień. Warto stosować naturalne specyfiki już przy pierwszych objawach, by uniknąć leków aptecznych.

Interesujące artykuły tematyczne o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top